پرینت

نطق اول مجلس نهم

on .

 

در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۷ دی) مجلس شورای اسلامی احمد علی مقیمی در نطق میان دستور خود، گفت: یکی از منویات رهبر معظم انقلاب مساله اقتصاد مقاومتی است و ایشان ضمن اینکه امسال را به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری کردند، خواستار توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی با هدف ایستادگی در مقابل فشارهای دشمن شدند و دولت باید به تعهدات خود در قبال تولید داخلی  پایبند باشد.

 

دانلود فایل صوتی     

 

 

متن نطق بدین شرح است:     

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

صلی الله علیک یا ایا عبدالله

 

سپاس بی قیاس بر قادر متعال که ما را از ظلمت طاغوت رها ساخت و با مکتب شاهدانی آشنا کرد که سربازانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت سر دادند.

 

از مردم ولایتمدار شهرستانهای بهشهر، نکا، گلوگاه که بار دیگر اینجانب را به نمایندگی خویش در خانه ملت برگزیدند تقدیر و تشکر می نمایم.

 

یکی از منویات پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب مسئله اقتصاد مقاومتی می باشد که معظم له ضمن اینکه امسال را به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نام نهادند، توجه به موضوع اقتصاد مقاومتی با هدف ایستادگی در قبال تحریم ها و فشارهای دشمن را تاکید فرمودند. در این راه دولت باید به تعهدات خود در بخش حمایت از تولید پای بند بوده و با مشارکت مردم راه های مردمی کردن اقتصاد را از جمله مصرف کالاهای داخلی سرلوحه کارهای خود قرار دهد.

نکته دیگر اینکه دولت نباید در چنین شرایط بحرانی اقدامی انجام دهد که تورم لجام گسیخته و قیمت کاها افزایش یابد. قویا از دولت خواستارم که تحت هیچ شرایطی سنگر اقتصاد مقاومتی را ترک نکند چراکه برون رفت از همه فشارها و تحریم ها در طول عمر انقلاب اسلامی از جمله در دوران 8 سال دفاع مقدس مقاومت و ایستادگی رمز پیروزی بوده است.

 

انتخابات:

جمهوری اسلامی ایران از جمله انقلاب های استثنایی بشمار می رود که در عمر 33 ساله خود هر ساله تحت هر شرایطی خود را در معرض قضاوت و آرای مردم قرار می دهد. اولا کدام انقلابی را در جهان میشناسید که در طول عمر اندک خود تا این اندازه خود را در معرض قضاوت قرار داده باشد. ثانیا به برکت بصیر و رهبریداهیانه انقلاب اسلامی، همه انتخابات با حضور حداکثری مردم همراه بوده است. این جرأت و شهامت ویژه انقلاب اسلامی است که نشان از پایه های عمیق اعتقادی مردم را به همراه داد. زیرساخت ها و بنیه نظام مقدس انقلاب اسلامی آنچنان نیرومند است که واهمه ای از تهدیدها و یاوه گویی ها نداشته و نداد و یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در کلیت خود از این قاعده مستثنی نیست، اما چند نکته لازم به یادآویست.

1- در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ریاست جمهوری  از جایگاه رفیعی برخوردار است طبیعتا این جایگاه در معرض طمع ورزی دشمنان خواهد بود. همواره انتخابات یک روزنه طمع برای دشمنان بوده و سعی می کردند بر انتخابات تأثیر بگذارند. پیشبینی میشود دشمنان این آب و خاک فتنه سبز 2 را با کلید واژه " انتخابات آزاد " در سر داشته باشند. از سوی دیگر جریان انحرافی به علت دور شدن از گفتمان اصولگرایی و تبدیل به بادجه خدمات خودپرداز نظام سلطه بعید به نظر نمی رسد که جریان نفاق با استفاده از فتنه و انحراف همانند دو لبه یک قیچی در برابر گفتمان انقلاب اسلامی عمل نمایند.

 

نکته بعدی جریان اصلاحات در این انتخابات با 2 رویکرد در حال آرایش انتخاباتی است. اول گروه فتنه و برانداز که امکان حضور در انتخابات را نخواهند داشت شعار تحریم انتخابات سر خواهند داد. گروه دوم که با شعار فتح سنگر به سنگر معتقد است برای آنکه پیکر نیمه جان جنبش اصلاح طلیان نابود نشود در قالب اپوزسیون تا بزنگاه حادثه باید در میدان باشند و صحنه را ترک ننمایند.

 

این جریان خاکستری اصلاحات، نفاقی خزنده و طرحی برنامه ریزی شده با هدف جمع آوری هیزم برای آتش افروزی، در انتظار فرصت مناسب می باشد. از این رو از متولیان اجرایی و نظارتی از جمله شورای معظم نگهبان پایش عمیق و جدی این جریانات را قویا خواستارم. یادمان نرود که بعضی از افراد شاخص همین جریان چنان نعره سر می دادند که پایان عمر خط امام است و آموزه های امام را باید در موزه های تاریخ پیدا کرد و دوران اسلام را تمام شده می نامیدند و با صراحت می نوشتند قلم فقها در طول تاریخ آغشته به خون آزاد اندیشان بوده و قرآن را قابل نقد می دانستند و برای خداوند حق حاکمیت قائل نبودند و با وقاحت تمام اعلام می کردند که معصومین علیهم السلام هم باید تحت نظر باشند تا از انحراف آنها جلوگیری شود و ولایت فقیه را وکالت فقیه تعریف کردند و یک طرفه دستاورد ملت بزرگ ایران، انرژی هسته ای را 2 سال به تعلیق درآوردند. مگر امریکا، اسرائیل و نظام سلطه غیر از این چه میخواهد. با حضور آنان دیگر نیازی به محاصره اقتصادی و تحریم نیست. دودستی ایران اسلامی پیش کش آقایان می شود. در این موقعیت حساس از دوستان اصولگرای خود، بصیرت و وحدت عملی را خواستارم.

 

ریاست محترم مجلس و همکاران گرامی:

اولا نسبت به گزارش آقای مهندس باهنر در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه عدم واریز مبلغ مود اشاره به خزانه را جدی گرفته و پیگیری فرمائید.

ثانیا ما به تصور خود جلوی اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها را گرفته ایم، غافل از اینکه قانون فوق در حال اجرا می باشد و با توجه به اینکه دولت رسم نرخ ارز مبادله ای را 2450 تومان عرضه می کند بدون هیچ گونه محاسبه ای کالاها 2.5 برابر می شود. با توجه به خدمات حمل و غیره، عملا 4 برابر بدست مردم می رسد. پس بی سر و صدا مرحله دوم انجام پذیرفت. 

 

عزیزانف گرانی بیداد می کند. قطعا بخشی از آن متعلق به تحریم هاست، اما بخش دیگر آن خود تحریمی و بی کفایتی و ناکارآمدی و بی برنامگی مدیران می باشد که باید اقدامات فوری انجام پذیرد شاید بعضی ها میخواهند اینگونه باشد، اعتراضات مردمی صورت گیرد تا آنها به برنامه و هدف خود برسند باید روشنگری و مراقبت نمود.

 

جناب آقای رئیس جمهور:

حال که به ماه های پایانی دولت دهم نزدیک می شویم سفارش برادرانه و دلسوزانه آن است با توجه به شرایط حساس داخلی و خارجی و رقابت های انتخاباتی گروه های سیاسی، مراقبت ، عقلانیت و اخلاص بیشتر توأم با مسئولیت پذیری بیش از پیش از جنابعالی مورد انتظار است. امید است این مسئولیت مقدس را به شایستگی به دولت بعدی منتقل فرمایید. قابل ذکر است، صدور مجوز استخدام های بی رویه با توجه به اینکه عده زیادی در قالب نیروهای شرکتی و قراردادی در وزارتخانه ها و سازمانها در نوبت هستند، غیر قابل دفاع می باشد.

 

حادثه دلخراش سیل 22 مهرماه 91 شهرستان بهشهر که منحجر به فوت و مصدوم شدن 41 نفر و تخریب 2019 واحد مسکونی و تجاری و زیرساختهای شهری و روستایی شده است. ضمن تشکر از حضور کارگروه ویژه دولت محترم به ریاست معاون اول رئیس جمهور جناب آقای رحیمی خواهشمند است نسبت به اجرای مصوبات دولت تسریع بعمل آید.

 

اقدام تروریستی ناجوانمردانه در سامرا عراق که منجر به شهادت و زخمی شدن 22 نفر از همشهریان عزیزم شده است را محکوم نموده و از درگاه خداوند بزرگ برای شهیدان علو درجات و برای مجروحین صحت و سلامتی را مسئلت می نمایم.

 

 از دولت محترم تقاضا داریم نسبت به تسریع پروژه‌های ملی عمرانی منطقه از جمله سد گلورد، 4خطه شدن نکا به نیروگاه، کنازگذر نکا، 4 خطه شدن بهشهر به بندر امیرآباد شهید هاشمی نژاد، کمپوست زباله ، کنارگذر بهشهر ، همچنین اجرای فاظلاب زاغمرز و آب رسانی خلیل شهر ، جاده گلوگاه به دامغان ، سد مشی و دهکده المپیک شهرستان گلوگاه که همگی از مصوبات سفر دولت محترم و بخشی از آنها در طرح مهرماندگار قرار گرفته است دستورات لازم جهت اجرایی شدن آنها را صادر کنند.

 

شفای عاجل جانبازان و امام جمعه محترم شهرمان حضرت آیت الله جباری را از درگاه خداوند بزرگ مسالت دارم.

از نیروی انتظامی و قوه قضاییه به خاطر برخورد مناسب با اراذل و اوباش تقدیر و تشکر می گردد.

 

والسلام علیکم و رحمت الله برکاته - 91.10.17

 

 

دانلود فایل تصویری