پرینت

نطق سوم مجلس هشتم

on .

 

نطق سوم - فروردین 1390

بسم‌الله الرحمن الرحيم

السلام عليك يا فاطمه الزهرا يا قره عين الرسول - اشفعي لنا عندالله

سپاس بي قياس خداوند تبارک و تعالي را که به ما توفيق خدمت عطا فرموده و بر پيامبر اعظم و امامان معصوم که پرچم توحيد را در دل و جان ما بر افراشتند و بر امام منتظر مهدي موعود (عج) اين وعده قطعي خداوند و همچنين عرض تعزيت و تسليت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) درود و سلام و صلوات خداوند بر امام راحل، مقام معظم رهبري، شهداي انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و ملت غيور ايران اسلامي و بويژه مردم شريف و مظلوم شرق مازندران( شهرستان‌هاي بهشهر، نکا، گلوگاه)

جمهوري اسلامي ايران در دهه چهارم عمر پر برکت خويش تنها کشور آزاد، آباد، انقلابي و الهام بخش جهان اسلام است که نه تنها به هيچ قدرت خارجي وابسته نيست، بلکه از هيچ کشور خارجي هراسي ندارد. ايران اسلامي در حالي در افق چشم انداز 1404 به سمت قله‌هاي پيشرفت و عدالت در حرکت است که صداي شکستن ستون فقرات استکبار جهاني و حاکمان دست نشانده آنان در خاور ميانه به گوش مي‌رسد و اين وعده خداوند است که مستضعفين، وارثان زمين خواهند بود و يادآور کلام امام عزيز که اسلام ابرقدرت‌ها را به خاک ذلت خواهد نشاند.

 و اما جهاد اقتصادي: يکي از تلاش‌هاي اصلي دشمن در ناکارآمد نشان دادن جمهوري اسلامي مساله اقتصادي و نارضايتي عده‌اي از مردم از وضعيت اشتغال و تورم است. مقام معظم رهبري هوشمندانه در نامگذاري سال 90 فتواي جهاد اقتصادي را مطرح فرمودند. مفهوم جهاد اقتصادي داراي ابعاد و مولفه‌هاي بسياري است که لازم است صاحب نظران و فعالان ذيربط به آن دقت ويژه اي داشته باشند. به نظر مي‌رسد معظم‌له حسنات دنيوي و حسنات اخروي را با هم در آميخته‌اند تا از سرمايه معنوي بيشترين استفاده گردد. دستاورد اين جهاد بايد رشد توليد، اشتغال، بهره‌وري، ارزش افزوده و ثروت ملي را به دنبال داشته باشد.

در طول 32 سال گذشته همواره اقتصاد ايران در برابر تحريم‌ها و فشارهاي اقتصادي و خروج از تنگناها نوعي مقاومت دفاعي از خود نشان داده است. فرمان جهاد اقتصادي به اين امر توجه دارد که به جاي مقاومت اقتصادي بايد اقتصاد مقاوم داشت. توجه جدي به آموزش و مهارت، داشتن نقشه راه، آسيب شناسي در تمام سطوح محور موفقيت و الزامات جهاد اقتصادي است.

رياست محترم و محبوب جمهوري اسلامي ايران

عزيز ذي وجود آقاي دکتر احمدي نژاد

بر خود لازم مي‌دانم از طرف خود و همه علاقمندان به جنابعالي در حوزه انتخابيه ام از خلوص نيت، اقدامات و برنامه‌هاي انقلابي جنابعالي صميمانه تقدير و تشکر نموده و حمايت خويش را از دولت اعلام نمايم. از جمله اقدامات بي نظير جنابعالي که باعث کاهش فاصله‌ها در کشور شده و سرمايه عظيم اجتماعي براي کشور توليد کرده است و دهها منفعت ديگر، سفرهاي پر خير و برکت استاني است. مصوبات اين سفرها اگر در پيچ و خم اداري و در انديشه‌ها و رفتارهاي تيره و تنگ بعضي سازمان‌ها و مسوولان بلااثر نشوند آباداني و سرافرازي جاي جاي ايران اسلامي را فراخواهد گرفت. مع الاسف يکي از اين مصوبات دوره دوم هيات دولت به مازندران مصوبه احداث پالايشگاه بهشهر بوده است. معاون محترم اول رئيس جمهور، رياست محيط زيست و قائم مقام و معاونين ايشان در چند نوبت جداگانه از اين پروژه بازديد و قول اجرايي شدن آن را در رسانه‌ها و جلسات رسمي شوراي اداري اعلام نمودند. در چند ديداري که با حضرتعالي داشته ام، کراراً امر فرموديد: مصوبه بايد اجرا شود. سفر سوم دولت به مازندران به دستور حضرتعالي احداث پالايشگاه توسط وزير محترم نفت کلنگ زني شد. اين پروژه با دو ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي با توليد روزانه 5/7 ميليون ليتر بنزين تاكنون معطل مانده است و يکباره در بهت و ناباوري، معاون حضرتعالي و رئيس بي اطلاع و بي مسووليت محيط زيست اعلام کرد که اين کلنگ زني تبليغاتي بوده است و ما اجازه تاسيس پالايشگاه را نمي‌دهيم.

آقاي رئيس جمهور!

احترام امامزاده به متولي آن است. وقتي معاون جنابعالي کلنگ زني مصوبات سفر استاني دولت را تبليغاتي مي‌داند، از مخالفان و دشمنان دولت چه انتظاري است؟!

به راستي دوستان جنابعالي چگونه مي‌توانند در مقابل منتقدين دولت که مخالف جدي اين سفرها هستند پاسخگو باشند که يکي از اعضاي هيات دولت و معاون رئيس جمهور خود مصوبات اين سفرها را تشريفاتي، تبليغاتي و غير کارشناسي مي‌داند!

چگونه مي‌توانيم پاسخگوي اعتماد مردم به دولت باشيم که يکباره فردي بي مسووليت و فاقد نگاه کلان ملي اينگونه اقدامات دولت را نابود مي‌كند و همه چيز را زير سوال مي‌برد.

اقدام انقلابي جنابعالي در متنبه کردن چنين مسوولي درس عبرت بزرگ براي ديگران خواهد بود. عذرخواهي ايشان از مردم منطقه و پس گرفتن سخنان ناصواب، انتظار موکد و جدي است و همچنين از رسانه ملي مي‌خواهم که فرصت مناظره کارشناسان را با رئيس سازمان محيط زيست در اين خصوص فراهم آورند.

رياست محترم جمهوري اسلامي ايران

برادر گرانقدر جناب آقاي دکتر احمدي نژاد

قوياً از اقدامات انقلابي دولت در هدفمند کردن يارانه‌ها که خود جهاد اقتصادي است دفاع و حمايت مي‌کنم اما انتظار داريم مسوولان ذيربط در بازنگري تعرفه گاز بهاي خانگي مازندران و همچنين سوخت و حامل‌هاي انرژي در بخش کشاورزي و کارگري تجديد نظر کارشناسي نمايند.

در پايان ضمن اينکه بي صبرانه قدوم پر برکت جنابعالي و دولت را در دوره چهارم سفرها به انتظار نشسته ايم پيشنهاد مي‌کنم به جاي هر گونه مصوبه جديد رفع موانع اجرايي مصوبات سه سفر گذشته دولت به مازندران در دستور کار قرار گيرد.

والسلام عليکم و رحمت الله و برکاته

28 فروردين ماه سال نود

احمدعلي مقيمي

‏ نماينده مردم شريف شهرستان‌هاي بهشهر، نکا و گلوگاه