پرینت

نطق اول مجلس هشتم

on .

 

نطق اول - 1387

* احمدعلی مقیمی به عنوان اولین ناطق مجلس هشتم این نطق را ایراد داشتند:

 

بسم الله الرحمن الرحيم

رب ادخلني مدخل الصدق و اخرجني مخرج الصدق و اجعل لي من لدنك سلطاناً نصيراً

حمد و سپاس بي قياس، خداوند تبارك و تعالايي را سزاست كه رداي خليفه الهي رابر قامت انسان پوشانيد و او را بر سرنوشت خويش حاكم ساخت.

دورود و سلام و صلوات خداوند بر پيامبر اعظم (ص) و امامان معصوم (ع) و امام منتظر، مهدي موعود (عج) اين وعده قطعي خداوند بر مستضعفان عالم.

دورد و هزاران درود بر مردم آرماني و قهرمانان هميشه ماندگار و ولي نعمتان اين انقلاب كه همواره با حضور مؤثر خود در عرصه‌هاي اجتماعي و انتخابات به آرمان‌هاي انقلاب، گرمي و يكرنگي مي‌بخشند و ضرباهنگ سرافرازي را شكوهمندانه در جهان مي‌نوازند.

از اين رو، خالصانه ترين تبريكات خود را به شما هموطنان، مجريان، ناظرين شوراي نگهبان، رسانه ملي و مردم شريف حوزه انتخابيه ام، خصوصاً علماي بزرگوار و رقباي انتخاباتي ديروز و رفقاي كاري امروز و نماينده  سابق تقديم مي‌نمايم.

همچنين تشكر مضاعف خود را از حضور ميليوني لاله‌هاي زهرايي در سالگرد ارتحال پير جماران و رسانه ملي در پوشش اين مراسم و پخش فيلم مستند سيره عملي آن حضرت اعلام مي‌نمايم.

حال كه عطر دل انگيز گفتمان اصولگرايي، مجدداً در آستانه دهه چهارم انقلاب در خانه ملت وزيدن گرفت با تأسي از فرمايشات مقام معظم رهبري، ان شاءالله اين گفتمان، دستمايه مباركي باشد تا در مسير كارآمدي با وضع قوانين شفاف، روزآمد، روان و با نگاهي بلند مدت معطوف به نيازهاي مردم و منافع عمومي شعار مجلس را در آغاز هشتمين دوره اين گونه بسراييم.

خدمت، پيشرفت، عدالت

رهبر عظيم الشأن انقلاب

پنجره دل را در آغاز هشتمين بهار مجلس شوراي اسلامي، كه سراپا شور خدمت است، براي آغاز فصل شكفتن مي‌گشائيم و از نفس قدسي حضرتعالي مدد مي‌گيريم، تا در راه انقلاب در چشم اندازي كه ترسيم فرموده ايد در همكاري و همدلي با قواي ديگر گام‌هاي استوار برداريم.

رجاء واثق داريم، كما في السابق از خوان سجاده سبز دعاي خويش، فرزندان خود را در مجلس شوراي اسلامي بهره مند خواهيد ساخت.

رهبر فرزانه انقلاب

تعبير بلند و نصيحت حكيمانه حضرتعالي، در تشبيه انقلاب به ايام روزه داري و ثابت قدمي انقلابيون را به انسان‌هاي روزه دار به گوش جان شنيديم و از طرف خود و همكارانم اعلام مي‌كنم كه همواره گوش جان ما را در امساك و افطار، به صداي ملكوتي مؤذن انقلاب از مأذنه ولايت مطلقه فقيه خواهد بود.

و اما سخني با همكاران تازه نفس و عزيزم در مجلس شوراي اسلامي

اعتماد غرورآفرين مردمان قدرشناس اين سرزمين آسماني، به بنده و شما گوهري گرانبها و عطيه‌اي الهي است و مي‌بايست چون مدالي پر افتخار بر سينه‌هاي خويش نصب نماييم و آن را به گرد و غبار ناپاكي‌ها، اشرافي گري‌ها، بي كفايتي‌ها و مطامع بي مقدار دنيايي آلوده نكنيم و به شكرانه اين توفيق، با خدمت خالصانه، رفتار صادقانه، تلاش مجدانه، شجره باقيات و صالحاتي را غرس نماييم كه مردم در سايه روح نواز آن روحي تازه كنند و از ميوه‌هاي رنگارنگ باغستان انقلاب اسلامي متنعم گردند كه به تعبير حضرت امام(ره) خير دنيا و آخرت ما در رسيدگي به احوال محرومين خواهد بود.

رياست  مجلس شوراي اسلامي و هيأت رئيسه

اگر مجلس شوراي اسلامي را به فرموده حضرت امام، عصاره ملت بدانيم. اعضاي هيأت رئيسه برآمده از عصاره ملت اعصر ملت خواهد بود كه شايسته است همواره پاسدار و حافظ شأن و جايگاه مجلس باشد. البته اين مهم با رياست دانشمند فرزانه و ديپلمات ورزيده چون دكتر لاريجاني و ديگر اعضاي  هيأت رئيسه انشاءالله محقق خواهد شد.

بدواً اصلاح آيين نامه داخلي مجلس، تعامل سازنده با ديگر قوا بر محور قانون، اتخاذ راهكارهايي اصولي و مؤثر براي تقويت بعد نظارتي مجلس و تشكيل كار گروهي با هدف ساماندهي و توجيه فني و كارشناسي و تشخيص فوريت طرح‌ها و لوايح را متشكل از سه قوه پيشنهاد مي‌نمايم.

رياست محترم اسلامي ايران- جناب آقاي دكتر احمدي نژاد

از آنجاييكه عدالت خواهي، مهرورزي و مردم داري شعار محوري دولت نهم است، اما گراني‌ها و تورم افسار گسيخته، خصوصاً در بخش مسكن، مردم صبور را آزرده خاطر، ساخته است. شايسته است دولت در رفع اين معضلات توجه جدي تري مبذول داشته و قطعاً مجلس، همراهي با دولت جنابعالي را همواره بر خود فرض مي‌داند. فرصت را غنيمت شمرده تأسف خود را از توقيف سه روزه خبرگزاري فارس اعلام و تعامل هر چه بهتر دولت و مسوولان مربوطه را با رسانه‌ها خواستارم. بي ترديد خبرگزاري فارس همواره مدافع دولت انقلابي همراه با نقد مشفقانه خواهد بود.

اما در حوزه بين الملل:

با توجه به ماه‌هاي پاياني رياست جمهوري دولت بوش، بررسي عملكرد آمريكا در خاورميانه حكايت از ناكامي‌هاي پي در پي سياست يكجانبه گرايانه و آرزوهاي بر باد رفته او دارد.

در اين ميان، اگر چه حمايت‌هاي بي دريغ آمريكا و همسو نبودن دولت‌هاي اسلامي با افكار عمومي منطقه، از عوامل بقاء رژيم اشغالگر قدس محسوب مي‌شوند، اما ماهيت وجودي اين رژيم بيش از گذشته شكننده تر شده است.

در شرايطي كه صداي شكستن پايه‌هاي رژيم صهيونيستي، بيش از هر زمان ديگر به گوش مي‌رسد، وزير جنگ سابق اين رژيم، سخن از خيال باطل حمله به ايران اسلامي را به ميان آورده است.

اگر چه سران رژيم صهيونيستي، در حد و اندازه‌اي نيستند كه حتي فكر حمله به ايران، در ذهن آنان خطور كند. اما در صورت ارتكاب چنين حماقتي، قطعاً رژيم صهيونيستي از روي زمين محو خواهد شد.

اقدام انقلابي و اسلامي مقاومت لبنان، به رهبري سيد حسن نصرالله، در پوشالي نشان دادن افسانه شكست ناپذيري ارتش رژيم صهيونيستي، براي جهانيان شايسته تقدير و تشكر فراوان است.

تلاش آمريكا در تحميل توافقنامه امنيتي، به عراق با هدف تثبيت حضور دائمي خود در آن كشور بوده، و اين حضور، تهديدي جدي براي مردم عراق و امنيت ملي ايران، محسوب مي‌شود. بديهي است، وجود مرجعيت آگاه و هوشياري دولتمردان عراق، مانع از تحقق خواسته نامشروع آمريكا خواهد شد.

ضمناً تأسف خود را از اقدام اخير دادگاه قانون اساسي تركيه، ‌در لغو قانون آزادي حجاب در دانشگاه‌هاي اين كشور اعلام داشته و پيشنهاد مي‌نمايم كه مجلس  موضع خود را در اين خصوص صريحاً اعلام نمايد.

اما مطالبي در خصوص استان و حوزه انتخابيه‌ام

جناب آقاي دكتر احمدي نژاد! حضرتعالي، در نشست مجمع نمايندگان استان فرموديد:

محروميت‌هاي موجود در مازندران را قبول دارم كه بايد جبران شود. در اين خصوص تقاضا مي‌شود، علاوه بر دستور عاجل در موارد مطروحه در نشست فوق، نسبت به ساير مشكلات استان و شهرستان‌هاي حوزه انتخابيه ام (بهشهر. نكا. گلوگاه) به شرح ذيل دستور پيگيري صادر فرمائيد.

1- سرما زدگي زمستان سال 86 حدود 1320 ميليارد تومان خسارت، به باغات و محصولات كشاورزي وارد كرده است، كه تا كنون هيچ مبلغي اختصاص نيافته است. در اثر خشكسالي حدود 10.000 هكتار شاليزاري كشت نشده است و 600 هكتار پس از كشتف خشك شده است و 6000 هكتار در خطر خشك شدن است. كه جمعاً 100.000هكتار مزارع، اعم از باغات، گندم زاري، شاليزاري، و غيره در معرض خشكسالي قرار گرفته است. اين در حالي است كه هر ساله 19.000 هكتار زمين در كشت دوم قرار مي‌گرفت در سال جاري امكان كشت دوم وجود ندارد.

2- عليرغم مصوبه دولت ، در سفر استاني مبني بر رفع محدوديت استقرار برخي از واحدهاي صنعتي در استان‌هاي شمالي، متأسفانه سازمان محيط زيست هم چنان در رشد صنعتي شدن استان مانع ايجاد مي‌نمايد و نيازمند تجديد ساختار اداري مي‌باشد.

3- از سوي وزارت نيرو در استان 9 سد در حال مطالعه و احداث مي‌باشد كه بعضي از آنها پس از گذشت حدود 15 سال، به دليل عدم تخصيص بودجه كافي، هنوز به بهره برداري نرسيده است. از جمله سد مخزني البرز 52.000 هكتار و سد گله ورد 24.000هكتار اراضي زراعي پايين دست را آبياري خواهد كرد، همچنان غير فعال مانده است.

در پايان لازم به يادآوري است، اجرايي نشدن تعداد 15 طرح مهم مصوبه هيأت  دولت در سفر استاني، در حوزه انتخابيه ام، حلاوت و شيريني مصوبات آن سفر را به كام مردم موحد و صبور منطقه، تلخ كرده است. كه به بعضي از آنها به شرح ذيل اشاره مي‌شود:

1- احداث بيمارستان 160 تختخوابي بهشهر.

2- چهار خطه كردن محور نكا- نيروگاه شهيد سليمي.

3- ترميم و احداث جاده گلوگاه- دامغان.

4- چهار خطه كردن محور بهشهر- بندر اميرآباد.

5- بازسازي راه آهن بهشهر- گلوگاه.

6- احداث شهرك دامپروري در شهرستان‌هاي بهشهر، نكا، گلوگاه.

7- تأسيس دانشگاه دولتي، اسكله قايقراني و دهكده المپيك در گلوگاه و مصوبات ديگر با عنايت به سوابق موجود، نسبت به تأسيس پالايشگاه، مرمت جاده قديمي بهشهر به دريا، تأمين آب شرب دائم براي 110 روستاهاي هزار جريب بهشهر. نكا- گلوگاه كه در حال حاضر بخشي از آنها از طريق تانكر، آب رساني مي‌شود. آزادسازي منطقه تاريخي صفي آباد بهشهر و علي رغم دستور مؤكد حضرتعالي در خصوص رفع مشكلات دانشگاه علم و صنعت واحد بهشهر دستور پيگيري مورد تقاضا مي‌باشد.

ازخداوند منان، فرج آقا امام زمان (عج)، سربلندي و موفقيت دولت كريمه، همدلي و همراهي سه قوه، تعهد نسبت به آرمان‌هاي امام و شهيدان را مسألت مي‌نمايم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته

جهت عظمت و مجد اسلام و مسلمين و تعجيل در فرج آقا امام زمان (عج) علو درجات براي امام و شهيدان، پيروزي و سربلندي ايران عزيز، صحت و سلامتي رهبر معظم انقلاب، موفقيت دولت پر تلاش صلوات بر محمد(ص) و آل محمد (ص)

خدايا چنان كن سرانجام كار                   تو خشنود باشي و ما رستگار