پرینت

پیگیری‌های دکتر مقیمی در مورد منطقه آزاد امیرآباد نتیجه داد

on .

 

 

 

 

با پی پیگیری‌های مداوم دکتر مقیمی در خصوص منطقه آزاد در مازندران، استاندار مازندران پیشنهاد قبلی خود مبنی بر ایجاد یک منطقه آزاد در بابلسر را پس گرفت و پیشنهاد دکتر مقیمی در خصوص ایجاد 3 منطقه آزاد در مازندران را تأیید و به دبیر شوای عالی مناطق آزاد ارسال کرد.

 

پس از زمزمه‌های سفر رئیس جمهور به مازندران و اعلام یکی از مناطق این استان به عنوان منطقه آزاد تجاری، متاسفانه شاهد برخی کارشکنی‌ها و شیطنت‌هایی بودیم که قصد داشتند با نفوذ سیاسی و اداری این موقعیت اقتصادی به‌وجود آمده را به شهرستان بابلسر  منتقل کنند.

 

احمدعلی مقیمی نماینده مردم بهشهر،نکا و گلوگاه نبا پیگیری های مداوم و ارسال نامه‌های جداگانه‌ای به دکتر روحانی رئیس جمهوری و دکتر فلاح استاندار مازندران خواستار تجدید نظر در مورد منطقه آزاد مازندران و تصمیم گیری بدون  شد.

 

پس از پیگیری‌های مداوم دکتر مقیمی و موضع‌گیری های شفاف ائمه جمعه شرق و غرب مازندران، استاندار مازندران با ارسال نامه‌ای به شورای عالی مناطق آزاد و ویژه، پیشنهاد دکتر مقیمی مبنی بر ایجاد سه نقطه از استان  به‌طور همزمان برای ایجاد منطقه آزاد تجاری را ارسال کرد تا پس از حضور رئیس جمهور در مازندران، اعلام و تصویب شود.

 

استاندار مازندران دراین نامه به تشکیل کارگروهی مشاور از نخبگان و صاحب‌نظران خبره دانشگاهی اشاره کرد و افزود: با توجه به پهنه وسیع استان در مسیر طولی استان و وجود ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه اقتصادی، ایجاد سه منطقه آزاد مستقل به طور همزمان در غرب به مرکزیت بندر نوشهر، در مرکز به مرکزیت بابلسر و در شرق به مرکزیت بندر امیرآباد پیشنهاد می‌شود.

 

تصویر نامه:

پیگیری‌های دکتر مقیمی در مورد منطقه آزاد امیرآباد نتیجه داد