پرینت

دکتر مقیمی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توجه به وضعیت مرغ‌داران و باغ‌داران شد

on .

 

نماینده مردم بهشهر، نکا، گلوگاه در نامه‌ای به دکتر روحانی رئیس جمهور خواستار توجه به وضعیت تولیدکنندگان و دلال‌بازی‌ها در حوزه کشاورزی شد.

 

دکتر مقیمی در این نامه با اشاره به فرمان اجرای اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات کشور بیان داشت که در حوزه تخصصی وزارت جهاد کشاورزی و خصوصا پشتیبانی امور دام، دغدغه حمایت از تولید و تولیدکنندگان وجود ندارد.

 

وی با بیان مشکلات موجود را در 3بند مطرح نمود:

5- نگاه غالب سیاسی در کشور:

دکتر مقیمی نگاه پررنگ سیاسی دولت‌ها را آفت برشمرد و گفت که اگر دولت‌ها تنها 10درصد وقت و دغدغه خود را به تولید و اقتصاد کشور اختصاص می‌دادند اکنون وضعیت ما چنین نبود که وقتی یک تولیدکننده زمین می‌خورد و از بین می‌رود نه تنها کسی پیگیر نخواهد شد بلکه قهقه مستانه آنان به آسمان می‌رود.

 

2- دلال بودن متولیان بخش کشاورزی

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این نامه متولیان حوزه کشاورزی و دام و طیور را دلالان حرفه‌ای دانست که حتی کمیته‌ای هم برای بررسی وضعیت اسفناک تولیدکنندگان تشکیل نمی دهند.

 

3- پرداخت نشدن یارانه شیر

دکتر مقیمی بیان داشت که یارانه شیر دامداران ماه‌هاست که پرداخت نشده است.

 

4- وارادات میوه

نماینده مردم بهانه‌جویی‌های متولیان برای واردات میوه را دلیل اصلی گرانی میوه در شب عید دانست.

 

5- ورشکستگی مرغداران

دکتر مقیمی در خصوص وضعیت دام و طیور بیان داشت که مرغدارانی که عمری را با شرافت زندگی کرده اند ، با سیاست غلط متولیان امور امرزو به ورشکستگان و بدهکاران تبدیل شده اند.

وی به عنوان نمونه به قیمت مرغ اشاره و گقت که قیمت هر کیلو مرغ 4700 تومان است که امور دام قیمت خرید را 3700 اعلام نموده! که البته همین قیمت را هم عملی نمی کند!
 به طوری که مرغداران حاظرند مرغ خود را پایین‌تر از قیمت اعلامی و تا 3500 تومان بفروشند که برای آن هم خریداری پیدا نمی کنند. زیرا آنان می‌دانند که نگهداری مرغ در این هوای گرم غیر ممکن است و موجب تلفات سنگین می‌شود و تولیدکنندگان را مستأصل می نمایند تا با قیمت اندک از آنان بخرند و انبار کنند و ماه مبارک رمضان با قیمت کیلویی 7000 تومان به مردم ما بفروشند. حال مابه‌التفاوت آن به جیب چه کسانی می‌رود؟!

 

دکتر مقیمی در پایان از رئیس جمهور خواست تا جهت جلوگیری و از بین رفتن تولیدکنندگان دستور سریع جهت رسیدگی صادر کند.

 

تصویر نامه:

دکتر مقیمی در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توجه به وضعیت مرغ‌داران و باغ‌داران شد