پرینت

بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد

on .

وزير راه و شهرسازي از اجراي طرح توسعه بندر اميرآباد بهشهر به عنوان يكي از برنامه هاي اين وزارت خانه نام برد و ادامه داد : با اجراي اين طرح ، مساحت اين بندر از يكهزار و 60 هكتار به دو هزار هكتار افزايش مي يابد

 

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ربیع فلاح استاندار مازندران، محمد سعیدنژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، دکتر مقیمی عضو کمیسیون عمران مجلس و جمعی دیگر از مسئولان استانی و شهرستانی، از بندر امیرآباد بازدید کردند.

 

 

دکتر آخوندی در این بازدید با اشاره به سرمایه گذاری انجام شده توسط بخش خصوصی در بندر امیرآباد تأکید کرد، مهمترین برنامه وزارت راه و شهر سازی ایجاد پسکرانه با توجه به 1060 هکتار اراضی پشتیبانی و ایجاد زیرساخت های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران بخش خصوصی در بندر امیرآباد می باشد.

 

وی به ظرفیت 4.5 میلیون تنی تخلیه و بارگیری بندر امیرآباد در سال اشاره و خاطر نشان کرد که با بهره برداری از 6 پست اسکله جدید ، ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری به 7.5 میلیون تن در سال می رسد.

 

وزیر راه و شهرسازی از تجهیز و راه اندازی اسکله رورو ریلی در آینده نزدیک خبر داد و گفت :با بهره برداری از این اسکله و اتصال آن به شبکه ریلی سراسری نقش این بندر دردریای خزر برجسته تر می شود.

 

دکتر مقیمی نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی در این بازدید ضمن تشکر از وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: ظرفیت‌ها و امکانات بندر امیرآباد فرصت مناسبی برای حمل و نقل شمال کشور است و از طریق این بندر می‌توانیم مراودات خود با سایر کشورها را بالا ببریم.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: بندر امیرآباد امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم حمل و نقل مسافری را نیز از این بندر آغاز کنیم.

 

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد در آغاز این بازدید ضمن خیر مقدم به امکانات و پتانسیل های موجود در بندر اشاره کرد و گفت : بندر امیرآباد به عنوان  بزرگترین بندر نسل سوم در شمال کشور و سومین بندر کشور به لحاظ وسعت می باشد و با قابلیت پهلودهی کشتی هایی  با تناز 6500 تن ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری به میزان  4.5میلیون تن در سال را دارا می باشدکه سال 94حدود سه میلیون تن کالا در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

 

مهندس خدمتگزار با اشاره به سهم 98 درصدی این بندر از صادرات بنادر مازندران خاطر نشان کرد ؛ 88 درصد از صادرات بنادر شمال کشور که عمده آن سیمان، کلینکر، کالای ساختمانی و مواد معدنی می باشد از این بندر صورت می پذیرد. وی مهمترین  واردات بندر را نیز غلات ، فلزات ، مواد نفتی ، کالای معدنی و کانتینری برشمرد.

 

مدیر بندر امیرآباد در  با اشاره به 4700 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری دولت در این بندر افزود مبلغ 8400 میلیارد ریال دیگر توسط بخش خصوصی در این بندر سرمایه گذاری شده که موجب کسب رتبه سوم در بین بنادر کشورشده است.

 

وی در پایان اضافه کرد با انعقاد قراردادکارخانه تولید ام دی اف و نئوپان به مبلغ 6500 میلیاردریال در آینده نزدیک،جمع سرمایه گذاری بخش خصوصی به 14900 میلیارد ریال رسیده که سبب بهبود رتبه بندر دراین بخش خواهد گردید.

 

 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_1
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_2
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_3
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_4
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_5
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_6
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_7
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_8
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_9
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_10
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_11
 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از بندر امیرآباد_12

 

اضافه کردن نظر